Наша історія
Історія бібліотеки м. Тисмениця бере свій початок з читалень “Просвіти”, а заснування “Просвіти” у Тисмениці припадає на кінець 19ст. Напередодні Першої світової війни в околицях Тисмениці було 15 читалень, які проводили на той час значну просвітницьку роботу, але її перервала війна. В 1941 році окупаційна влада ліквідувала всі українські культурно-освітні установи, на їх базі створила так звані українські освітні товариства (УОТ) . В післявоєнні роки розпочався розвиток бібліотечної справи.
1 лютого 1970 року Тисменицька селищна бібліотека стала районною, а дитяча – районною бібліотекою для дітей.
1 січня 1978 року створено централізовану бібліотечну систему, в яку входило 49 філіалів сільських бібліотек, 2 селищні ( Лисець і Жовтень), 3 дитячі (Тисменицька, Лисецька, Жовтнева), 1 центральна районна бібліотека.
З 2000 року по даний час ЦБС очолює Мельник Ірина Петрівна. ЦБС складається з 49 бібліотек: 43 сільські, 2 міські, 3 бібліотеки для дітей і центральна районна бібліотека.
На початок 2010 року фонд ЦБС становить 407,66 тис. примірників, з них книг 392,66 тис. примірників та 15,00 тис. примірників періодичних видань , послугами бібліотек користуються більше 28 тисяч читачів.
Книжковий фонд бібліотечної системи універсальний, в основному поповнюється з обмінного фонду обласної універсальної наукової бібліотеки ім.І.Франка, за рахунок бюджетних коштів місцевих рад, коштів виручених від надання читачам платних послуг та за рахунок меценатів. Так , цікавим і корисним подарунком для районної бібліотеки стало 22 томне видання “WORLD BOOK” і 8 томне “THE WORLD BOOK ENCYCLOPEDIA” . Бібліотека активно співпрацює з місцевими краєзнавцями І. Драбчуком, Т. Табачином, Й. Карпівим, В. Перцовичем. Багато книг подаровано місцевими авторами, зокрема : Л. Завацькою, О. Пронюк, Л. Пушко, О. Лишегою, Р. Сендецькою та ін.
Приємно, що не забувають про бібліотеку і наші співвітчизники з діаспори: Я. Цуркан подарував повне зібрання творів Т. Шевченка в 14 томах 1962р. видання; В. Войцюк був меценатом у побудові пам’ятника Т.Шевченку і поповненні фонду бібліотеки в с. Єзупіль.
На базі районної бібліотеки є два комп’ютери з доступом до всесвітньої мережі Інтернет.Завдяки цьому, бібліотека пропонує додаткові платні послуги: копіювання , друкування та сканування документів, запис на цифрові носії (компакт-диски, дискети тощо).
Бібліотека брала участь у конкурсі проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами , організованому програмою Бібіліоміст та виграла грант ‘’Заробітчанська правда : бібліотека як вікно у життя українських заробітчан” .
Підвищуючи якість послуг, змінюючи форми роботи відповідно до потреби наших користувачів, ми прагнемо стати інформаційним центром для жителів Тисмениччини. Тому афоризм “Не можна знати все, треба знати, де знайти необхідні відомості” ми продовжуємо – природно в бібліотеці.