Всесвітній день читання і день поезії в бібліотеці

У 2010 році американською некомерційною організацією «LitWorld» у рамках руху за грамотність був започаткований Всесвітній день читання вголос. Сьогодні цю соціально-культурну акцію підтримують бібліотеки, школи та університети більш ніж у 100 країнах світу. Винятком не стали і ми, бібліотеки Тисменицької ЦБС, і 21 березня майже в кожній бібліотеці району будуть проведені цікаві заходи, присвячені Всесвітньому дню читання вголос та Дню поезії.

Сьогодні, 23 березня в читальному залі Тисменицької районної бібліотеки також звучала поезія з уст бібліотекарів, користувачів, членів терцентру з надання соціальних послуг та членів гуртка «Гармонія». Читали поезії сучасних українських авторів, а також українських класиків: Дмитра Павличка, Максима Рильського, Ліни Костенко та ін..

Всесвітній день читання вголос ,чому відзначається цей день?Щонайменше 774 мільйони людей у світі не вміють читати і писати. Уявіть, у житті цих людей відсутня книга. Тому Всесвітній день читання вголос є одним із кроків на шляху до глобальної грамотності. У цей день відбувається багато заходів, щоб показати світові, що кожна людина має право на читання і письмове викладення своєї думки.  Вважаю, що  і нам пора приєднатися до глобального руху грамотності. До того ж, такі заходи сприятимуть  розвиткові читання. Факти: 3 березня 2010 року. Учасниками стали  35 країн (40 000 учасників)9 березня 2011 року. Учасниками стали  60 країн   (200 тисяч учасників)

7 березня 2012 року. Очікується 1000000 учасників.
До прикладу, у Німеччині до читання вголос долучилися знаменитості. Керівник збірної Німеччини з футболу Олівер Бірхофф (Oliver Bierhoff), який також взяв участь у загальнонімецькому дні читання вголос заявив: «Той, хто читає, може поринути в інший світ. Саме сьогодні, коли зростає значення електронних носіїв інформації, книга дає людині можливість усамітнитися і знайти внутрішній спокій».

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Top WordPress Themes, Premium WordPress Themes and