“ВІЛЬНОХАБ” У ТИСМЕНИЦЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ

В умовах повномасштабної війни багато дітей та молоді були змушені покинути свій дім та переїхати у більш безпечні регіони України. Відтак з’явилася велика кількість людей, які потребують психосоціальної та емоційної підтримки, допомоги у пошуку роботи, тимчасового житла тощо.

Бібліотека як центр культурного життя громади повинна реагувати на потреби та виклики суспільства. Тож уже з перших днів війни за підтримки міського голови Тетяни Градюк та за ініціативи психолога Оксани Микитин у Тисменицькій центральній міській бібліотеці було створено “Безпечний простір”. Це насамперед місце, де мешканці та гості громади можуть знайти потрібну інформацію, отримати підтримку або просто відволіктись від жахливих подій.

Згодом ми дізналися про старт проєкту “ВільноХаб” і це саме те, що нам було потрібно. Наша книгозбірня стала однією з 24 бібліотек, які були обрані на основі відкритого конкурсного відбору у Волинській, Вінницькій, Рівненській, Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Тернопільській, Чернівецькій та Закарпатській областях.  Так у “Безпечному просторі” Тисменицької центральної міської бібліотеки стартував проєкт “ВільноХаб”.

Проєкт спрямований на підсилення спроможності бібліотекарів у громадах надавати послуги для дітей та молоді ВПО віком 10-35 років, на які різко підвищився попит у зв’язку із війною в Україні. Зокрема, це стосується інформаційних, освітніх та психосоціальних послуг. Завдяки проєкту “ВільноХаб” бібліотека отримала канцтовари, ігри, матеріали для творчості та інші корисні речі. А найголовніше — можливості для онлайн – навчання, щоб більш професійно проводити заходи та координувати роботу “ВільноХаб”.

Упродовж п’яти місяців у бібліотеці майже щодня відбуваються цікаві активності: тренінги з кібербезпеки, медіаграмотності; перегляди та обговорення фільмів; ляльковий театр; майстер-класи; арт-терапія  та інтелектуальні настільні ігри. Важливими та затребуваними сьогодні є зустрічі з психологами, тренінги із працевлаштування та надання домедичної допомоги. Бібліотека стала центром отримання інформації, підтримки, місцем зустрічей, знайомств і допомоги мешканцям громади та людям, які вимушено покинули свої домівки.

Щиро дякуємо нашим друзям-партнерам, які допомагають нам у реалізації проєкту. Ми продовжуємо роботу і віримо, що найближчим часом кожен українець зможе повернутися до своєї домівки. Працюємо задля нашої перемоги і підтримки кожного, хто цього потребує!

Проєкт «ВільноХаб» втілюється в рамках програми “Мріємо та діємо”, яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSRUkraine), MakingCentsInternational (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та ZincNetwork та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Іванна Підлуська,

координатор проєкту “ВільноХаб”

у Тисменицькій центральній міській бібліотеці

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Top WordPress Themes, Premium WordPress Themes and