Зустріч з поетесою

Хоча за вікном осінь стрімко володарює, та в Тисменицькій бібліотеці сьогодні дуже тепло… Теплом з нами, працівниками районної книгозбірні, поділилась наша гостя, колега , поетеса – Лариса Павлівна Омельченко. Так, саме тепло і світло йде від спілкування з нею і від її поезій. І це не дивно… Ініціатором зустрічі стала така ж сонячна , тепла і щира наша подруга і , як ми між собою називаємо, «душа бібліотеки» наша землячка, письменниця і поетеса Оксана Пронюк. В цім світі ніщо не є випадковим,  і зустріч цих двох творчих і таких схожих особистостей, і наша зустріч з ними. Адже це вже вдруге ми приймаємо гостей з Дніпропетровщини і переконуємось, що не такі вже ми і різні, а головне спільна у нас любов – книга і Україна!

Лариса Павлівна Омельченко народилася 1967 року у містечку Підгородньому Дніпропетровської області. Мешкає там від народження. Авторка двох поетичних книг: збірки інтимної лірики «Стосунки» (2008) та збірки віршованих дитячих п’єс «Казковий квітничок» (2013), а також саморобної книжки пародій (в єдиному екземплярі) – «Кілограм колупаних родзинок» (2013). Співавтор кількох колективних поетичних і прозових збірників. Отримала перше місце в обласному поетичному конкурсі «Війна без права забуття» (2005). Лауреат Всеукраїнських конкурсів: «Поетичний вернісаж «Троянди й виноград» (2008), одного оповідання «Майстерня чудес» (2011, за твір «Дебют»). Перша премія в інтернет-конкурсі «Рукомесло-2009» (в номінації «дитяча література»), третя премія у Всеукраїнському конкурсі малої прози «Сила малого» (2008, за новелу «Ім’я»). Дитячі п’єси увійшли до вісімки кращих драматичних творів у Всеукраїнському конкурсі літератури для дітей «Корнійчуківська премія-2013».  Останні два роки відзначені частими виступами перед дитячою аудиторією: авторка розігрує власні вистави, використовуючи м’які іграшки, сама озвучує по кілька ролей в одній п’єсі. Вела літературну вітальню «Живе слове», що діє при районній дитячій бібліотеці: у вітальні організовує виступи письменників перед дитячою аудиторією. На даний час працює директором Підгородненського краєзнавчого музею ім.. Коваля.

І знову ж таки не випадковим є те, що завітала пані Лариса до нас з своєю останньою книжкою «Парубоча колискова» напередодні  Дня захисника України.

111
bb9vrwztydc

Ця поетична збірка – про захисників нашої Вітчизни, які боронять її честь і свободу: будь то захист України на східних рубежах, чи на Майданах 2013-2014 років, чи в зоні Чорнобиля…Є тут і гострі вірші – про оборону мови, рідного слова. В деяких текстах автор досліджує природу співвітчизників, що так і не відчули потреби берегти й любити Україну: вони готові впустити в свій дім сусідню державу-агресорку… Вірші про щире бажання кохати і бути щасливими – це теж невід’ємна частина «Парубочої колискової» !  Авторка залишила часточку себе у нас, подарувавши цю збірку читачам районної бібліотеки. На згадку про незабутню зустріч було зроблено колективне фото.

eupmliu2cfe qnamjkeajc4

m7-vlmmx_v4bmtyi9nhc2k mv_d-k626eqbducssybht0

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Top WordPress Themes, Premium WordPress Themes and