Крути – символ патріотизму і жертовності!

Сьогодні, 28 січня, працівники Тисменицької ЦМБ, на запрошення своїх колег з обласної бібліотеки для юнацтва, стали співучасниками онлайн екскурсу у героїчне минуле «Понад Крутами вічність у сурми сурмить».  Повів у давні історичні події учасників зустрічі , а ними були представники різних бібліотек Івано-Франківської  області, п. Ярослав Коретчук – історик, краєзнавець, директор обласного  музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери, автор історичних книг та розвідок. Для користувачі нашої бібліотеки для більш глибшого ознайомлення з історичними фактами битви під Крутами, в читальному залі Тисменицької центральної міської бібліотеки експонується виставка «Крути – символ патріотизму і жертовності».

29 січня (за іншими даними – 30 січня, – авт.) 1918 року на залізничній станції Крути, між Бахмачем і Ніжином, відбулася битва, що стала важливим фрагментом у сучасній українській історії. Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись ,як рядова історична подія. Націю українську почали творити Герої під Крутами. Юні душі, діти, яким в душах звеніла легенда і наука історії: Держава будується тільки кров’ю і залізом. Після Крут українці усвідомили, що незалежність Батьківщини виборюється у жорстокій, кривавій боротьбі.

P.S. Щиро дякуємо нашим колегам з Івано-Франківської бібліотеки для юнацтва за можливість і участь у онлайн екскурсі. Будьте здорові і до співпраці!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Top WordPress Themes, Premium WordPress Themes and