Районний семінар для бібліотечних працівників району

Духовна культура українського народу досить різноманітна і багатогранна. Вона включає в себе і релігію, і мистецтво, і моральні засади суспільства, передається нам у слові, молитві, пісні, звичаях, традиціях, обрядах.

Завжди в пошані серед народу були ті люди, які жили за народними традиціями, вірили в Бога, невпинно працювали, поважали інших людей.

Саме з питань духовності 27 квітня на базі бібліотеки – філіалу с-ща Єзупіль відбувся районний семінар для бібліотечних працівників  «Бібліотека – центр духовного та культурного спілкування».

Урочисто відкрили районний семінар та додали позитивного настрою юні єзупільчани, які привітали усіх пісенною композицією про гостинний Єзупіль.

Урочисте привітання продовжила селищна голова Єзуполя Кушнір Г.Є., яка навела цікаві факти з історії селища, з діяльності громадських активістів, ініціативних жителів, які творили і продовжують творити історію селища, наголосила, що тільки у плідній співпраці освіти, культури, церкви, громадськості, місцевого самоврядування виходить добра робота, що сприяє розвитку Єзуполя.

Підхопила виступ селищної голови і начальник відділу культури райдержадміністрації Стефінко О.М., яка наголосила на тому, що тема духовності була і є актуальною у всі часи для українського народу.  Під духовністю нації розуміють комплекс традицій, звичаїв, моральних цінностей, досвіду предків. Усі ці ознаки роблять певну націю неповторною, самобутньою, незалежною. І це в першу чергу стосується працівників культури, які свято бережуть, примножують та популяризують нашу культуру та духовність.

В той день єзупільська бібліотека – філіал не випадково стала центром зустрічі бібліотечних працівників для проведення навчання, адже цій бібліотеці є чим похвалитися…. Коротко про роботу, про стан книжкового фонду, обслуговування читачів Єзупільської книгозбірні розповіла зав бібліотекою Марія Михайлівна Іваніцька, а також закцентувала увагу учасників семінару на організованій виставці сакрального мистецтва «Мистецтво вишитої ікони» та виставці – інсталяції «Духовна обрядовість українського народу».

Навчання бібліотечних працівників проводили спеціалісти обласних бібліотек: Джус Н.В., завідуюча відділу загального читального залу ОУНБ ім..Франка; Когут С.В., провідний методист обласної бібліотеки для юнацтва; Острижнюк Л.Я., завідуюча методичним відділом обласної бібліотеки для дітей.

Від імені усіх учасників семінару директор Тисменицької централізованої бібліотечної системи Мельник І. П. висловила окрему вдячність творчим колективам місцевого будинку культури, директору Роману Недоступу, художнім керівникам Наталії Вовчук, Елеонорі Сковронській, Ользі Парєшних, які прийняли активну участь у підготовці та проведенні мистецького духовного заходу « Україна – свята земля».

Після насиченої навчальної програми бібліотекарі району відвідали паломницьке місце Духову криницю. На що радо відгукнувся парох церкви Духової криниці о. Микола та відслужив за здоров’я  Молебень до Пресвятої Богородиці.

На завершення семінару селищна голова Єзуполя Кушнір Ганна Євстахівна провела екскурсію по Духовій криниці, розповідаючи про чудові властивості життєдайної цілющої водички, яка струменить із джерела, про чуда зцілення, які вже отримали багато людей, молячись про допомогу у різних потребах, а також відмітила про ті зусилля, які докладають єзупільчани, прочани, меценати, районна влада для того, щоб про це духовне місце знала вся Україна і світ.

Усі з духовним піднесенням і особливими враженнями та спокоєм душі поверталися додому, загадуючи бажання, що ще повернуться сюди не один раз.

Р.S. Ми, вкотре, пересвідчились, що культурний спадок українського народу, який ми отримали від наших пращурів, величезний і, справді, незвичайний, і наш обов’язок –  не лише підтримувати, пам’я­тати про нього, а й розвивати далі, збагачуючи його новими досяг­неннями.


           

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Top WordPress Themes, Premium WordPress Themes and