Семінар-тренінг “Основи ефективного спілкування з ветеранами АТО та членами їх сімей”

OJ237FkHVVY (1)13 червня 2016 року у Тисменицькій районній бібліотеці відбувся семінар – тренінг на тему «Основи ефективного спілкування з ветеранами АТО та членами їх сімей», який провів Андрій Козінчук, військовий психолог, учасник бойових дій, тренер Всеукраїнського громадського об’єднання «Побратими», представник проекту «Воїну – гідна праця».

Ця тема є дуже актуальною на нинішній день, адже багато наших ветеранів потребують не лише матеріальної, моральної підтримки, але й психологічної допомоги, вони дуже гостро відчувають психологічну і емоційну напругу з якою досить важко впоратись самому.

Всі ми добре розуміємо, що реабілітація ветеранів, учасників АТО – процес довготривалий, потребує кваліфікованих фахівців. І тому у країні виникає нагальна потреба у тренерах – психологах, що спеціалізуються на лікуванні посттравматичної стресової реакції, а також, тих що зможуть тренувати соціальних працівників та осіб, які будуть безпосередньо контактувати з бійцями та членами їх сімей.

Розуміючи цю гостру проблему психологічної реабілітації, Тисменицька районна бібліотека стала тим психологічним мостом, на якому зійшлися сьогодні ті люди, яким потрібна психологічна підтримка і ті, які вміють професійно знайти підхід і по-справжньому протягнути руку допомоги.

До уваги тренера представили учасників семінару: працівники управління соціального захисту населення Тисменицької райдержадміністрації, соціальні працівники Тисменицького районного центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді, соціальні працівники територіальний центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  Тисменицького району, працівники Тисменицького районного військового комісаріату, учасники бойових дій та члени їх сімей: керівник реабілітаційного центру для учасників АТО та їхніх сімей «Бандерівський схрон» Ігор Чернецький, мама бійця АТО, який зараз при виконанні обов’язку у зоні АТО Оксана Білан, голова м. Тисмениця Степан Сворак, радник голови Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, а також всі ті люди, яким ця тема дуже близька і цікава – це бібліотекарі Тисменицької районної бібліотеки.

Тренінг проходив у досить жвавій і вільній атмосфері без всяких «понтів». За словами Андрія Козінчука: «…найбільше ветерани не люблять, коли їх називають Героями,  вони вважають, що Героями потрібно називати тих, хто поклав життя за Україну, а вони слава Богу живі і всього – навсього виконували свій обов’язок, який би мав виконувати кожен українець – патріот».

Відповів воєнний психолог і на запитання Тетяни Градюк, яка висловила свою думку, що до сімей, які ще самі не усвідомлюють, що їм потрібна психологічна підтримка, як бути в даній ситуації, хто має підказати цим людям, що їм потрібен психолог?

На завершення тренінгу директор Тисменицької ЦБС Ірина Мельник висловила вдячність  Андрію Козінчуку за те, що допомагає військовим подолати проблеми, психологічні травми, пов’язані з війною, а нам дав розуміння того, як ми маємо поводити себе з ними. Успіх цього процесу залежить від злагодженої та тісної роботи представників громадянського суспільства, соціальних служб, членів сімей ветеранів, а також органів державної влади.

qdbGWaASs8A u3J9GRGRZuQ5oCASn_WGLs3kn6Bz0a_7c fnCn-VHV3k4 uj9mpXoDlUw 2cKhWkAN08c 9JePl41VtiMZB-3rfVnQIM tJy3MKaHiH0  rAXTn_Cc6QQuhmjlMoc7HU 1IC4YmZaY4o At-WkKYuzUg 05mO9ZoynIo nxZ6JjVHWh4 OJ237FkHVVY IMG_5680F3RfiMfsjXE

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Top WordPress Themes, Premium WordPress Themes and