Творча зустріч з Й. Карпівим “День прожити з мудрістю сонета, з працею високої мети…”

28 лютого у Народному домі м.Тисмениця відбулася творча зустріч із Йосипом Карпівом – етнографом, засновником Клубовецького краєзнавчого музею, автором книг, пісень про Клубівці і Тисменицю, поетом, педагогом, лауреатом районної премії імені Романа Федоріва. Свято із назвою «День прожити з мудрістю сонета, з працею високої мети» відбулося в рамках відзначення його 70-річчя та випуску чергової збірки поезій «Близьке і далеке».Концертна зала у неділю по обіді завдяки працівникам відділу культури районної державної адміністрації та районної бібліотеки перетворилася на літературну світлицю. Сюди завітали усі, хто шанує та поважає Йосипа Карпіва як особистість, цінує його вклад у збереження та примноження культурної спадщини краю, багаторічну педагогічну працю, творчий доробок, його працелюбство та щиру любов до своєї малої й великої Батьківщини. Серед них – представники влади, друзі, родичі, вчителі, колишні учні, односельці, працівники культури краю.

DSC_0896

DSC_0857

Зі сцени говорили багато теплих слів про Йосипа Карпіва, вручали відзнаки, вітальні адреси, дарували квіти, подарунки гості свята, а саме: керівник апарату Тисменицької районної державної адміністрації Ярослав Татарин, начальники відділів культури РДА Олександра Стефінко, освіти РДА Світлана Шарабуряк, сільський голова с. Клубівці Богдан Рекетчук, директор Тисменицької дитячої школи мистецтв імені Йова Княгиницького Роман Медвідь, колеги-педагоги й автори власних книг Михайло Медвідь, Лідія та Василь Завацькі, Іван Драбчук, Любов Пушко, Оксана Пронюк. Промовці відзначали добру вдачу ювіляра, працю в царині різних дисциплін – етнографії, фольклористики, топонімії, освіти, дослідницьку діяльність, участь у музейній та видавничій справі, його власну творчість та поштовх до написання і видання книг інших авторів.

DSC_0878DSC_0888

DSC_1022

DSC_0930

DSC_8407_m

DSC_8426_m

DSC_8467_m

DSC_8415_m

Поетичне слово Йосипа Карпіва звучало із уст ведучої та режисера святкового дійства Любові Глодов’юк, читця Людмили Федик. Вірші перепліталися музичними вітаннями у виконанні учасників аматорського мистецтва с. Клубівці (керівники Роман Середюк, Іван Палагіцький, Марія Палагіцька) та Тисмениччини – вокального ансамблю «Два кольори» (керівник Тамара Березіцька), хорового колективу «Благовіст» (керівник Руслана Ракета), а також співачки Оксани Белько.

DSC_8455_m

DSC_8410_m

DSC_0973

DSC_8440_m

DSC_0972

DSC_0961

DSC_1008

Читав власну поезію й сам автор, ділився спогадами та дослідженнями пам’яток як у своєму отчому селі Клубівці, так і у Тисмениці. А гості його свята насолоджувалися теплою і дружньою атмосферою творчості, гармонії, любові і добра.

DSC_8450_m

 Автор слухав добрі слова на свою адресу, зручно вмостившись за журнальним столиком, заповненим плодами його праці – виданими власними та написаними у співавторстві книгами. Загалом їх у творчому доробку ювіляра близько двох десятків. Викладку книг зоорганізували працівники Тисменицької районної бібліотеки.

DSC_1048

DSC_1042

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Top WordPress Themes, Premium WordPress Themes and