“Червоне то любов…”

4

22 березня в Народному домі м. Тисмениця пройшов концерт під назвою «Червоне то любов…». Присвячений він був 85-річчю від дня народження Олександра Білаша.

В історії професійної музичної творчості є композитори різного “ґатунку”. Твори одних, певне, назавжди залишаться надбанням вузького кола інтелектуальної еліти. Інші, навпаки, догоджають смакам широкої публіки. Найталановитіші знаходять тонкий компроміс між цими двома крайнощами. А є щасливці, кращі твори яких, ледве народившись, назавжди залишають свого автора та йдуть у самостійне життя. Саме до таких митців належить Олександр Іванович Білаш.

Пісні Олександр Білаша стали народними, духовним небом України. Він створив особливий пісенний жанр – пісню з глибокою філософською і психологічною напругою, на зіткненні почуттів, на вічній драмі недосяжності гармонії у світі. Сучасна ж попсова та хардрокова молодь вважає їх “застарілими” та “немодними”. Музикознавці ж звертають замало уваги на “академічну” половину творчості видатного пісняра. Проблема історичної пам’яті актуальна в наші дні як ніколи, і стосується вона не лише Олександра Білаша. Але ж його пісні – наші культурні скарби. А скарби треба берегти. Та й відкриті вони не для всіх очей.

На сцені звучали «Ясени», «Треба йти до осені», «Сину, качки летять» та інші пісні, які налаштували слухачів на ліричний настрій. Виконували їх викладачі музичних шкіл району та  музичні керівники. Працівниками Тисменицької  районної бібліотеки було представлено  викладку літератури присвячену творчості Олександра Білаша.

Завершилося дійство спільним виконанням пісні Олександра Білаша «Два кольори».

32

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Top WordPress Themes, Premium WordPress Themes and