Ямниця у пісні і в праці

Ось уже 10 років при бібліотеці-філіалі с. Ямниця діє клуб «Сільський господар» незмінним керівником якого є Іваночко Антон Васильович. Саме з цієї нагоди та Дня працівника сільського господарства відбулося урочисте дійство. Приємним є і те, що незмінний друг бібліотеки  фольклорний ансамбль «Берегиня», художній керівник якого Козунь Василь Антонович, також святкував свій ювілей.

У святково прибраній актовій залі школи була оформлена виставка вирощеного  ямницькими  господарями урожаю  яблук, груш, моркви, буряка, картоплі різних сортів, різноманітних гарбузів, горіхів, а також зразки нових нетрадиційних для нашого краю рослин таких як амарант, розторопша, нут, сорго, соя, тифон тощо.

Свято розпочала своїм виступом завідуюча сільської бібліотеки Ганна Суп. Новообраний сільський голова Микола Зелінський привітав ювілярів зі святом, подякував за плідну працю, яка піднімає авторитет громади в краї та вручає керівникам квіти.

Надалі очільники  колективів-ювілярів розповідали  про перший  десяток діяльності своїх однодумців. Поєднання ювілею цих колективів ще раз підтверджує слова Івана Франка про те, що «Пісня і праця — великі дві сили!».

Далі ведуча свята зав. бібліотекою Ганна Суп надала слово Антону Іваночко. В своєму виступі він розкрив історію розвитку і діяльності «кружка «Сільський господар», який діяв у селі до 1939 року. Антон Васильович  з захопленням згадував про  повітове свято обжинків, яке відбувалося 80 років тому у Ямниці, про його  організаторів. З великим ентузіазмом він  розповідав присутнім у залі про роботу теперішнього клубу. «Сільський господар» працює над впровадженням в господарствах села органічного землеробства, над збереженням довкілля, над прищепленням дітям любові до землі та хліборобської праці.

Гості свята з великою цікавістю переглянули фото-звіт роботи «сільських господарів»  за 10 років та презентацію молодого ямницького виноградаря Ростислава Калуського.

Охочих до виступу було чимало – співала «Берегиня», виступали члени клубу «Сільський господар», діти читали вірші… На завершення свята колектив народного танцю  «Ямничанка» (художній керівник Семкович Я.О.)  та жіночий ансамбль «Берегиня» представили хореографічну композицію «Обжинки». У обжинках було все – і праця, і пісня, і танець, і запашний коровай на вишитому рушнику. Це ще раз підтвердило наскільки є багатою наша рідна земля на традиції, на звичаї, на хліборобську працю, на талановитих і здібних людей. Недаремно святкова зустріч відбувалася під гаслом «Тобі, Рідна Земле, наша любов і наш труд».


You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Ямниця у пісні і в праці”

  1. Анна сказав:

    Було дуже цікаво і приємно

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Top WordPress Themes, Premium WordPress Themes and