«1 грудня – День Національної Згоди»

1 грудня 1991 року в Україні відбулась визначна історична подія – Всеукраїнський референдум, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт про державну незалежність України.

На референдум було винесено одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Текст Акту проголошення незалежності України, прийнятий Верховною Радою 24 серпня 1991 року, було наведено у виборчому бюлетені. Громадяни України висловились на підтримку незалежності. У референдумі взяли участь 31 891 742 особи — 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа (90,32%) проголосувала «За». Результати референдуму дали українському керівництву беззаперечні аргументи в діалозі із союзною владою, щодо створення незалежної української держави.

Для користувачів Тисменицької районної бібліотеки в читальному залі представлено тематичну викладку: «Історичне значення Всеукраїнського референдуму 1991 року»: це видання про історію першого Всеукраїнського референдуму, історичні фотоматеріали, газетні та журнальні статті .

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Top WordPress Themes, Premium WordPress Themes and