9 листопада– День української писемності і мови

Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку і утвердження української мови як державної. Указом Президента України 1997 року було встановлено День української писемності та мови, який відзначається 9 листопада. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Це свято гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

Напередодні  дня української писемності, бібліотекарі Тисменицької районної бібліотеки організували справжнє свято для своїх друзів, підопічних терцентру з клубу «Гармонія». Звучала українська народна пісня і сучасна українська пісня, декламувалися вірші . Адже де, як не у піснях і віршах відчувається багатство, краса і мелодійність нашої української мови! Українська мова — це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського.

“Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за багатство мови…” (М.Рильський).

%d0%b1%d0%b0%d0%b16 %d0%b1%d0%b0%d0%b15 %d0%b1%d0%b0%d0%b14 %d0%b1%d0%b0%d0%b13 %d0%b1%d0%b0%d0%b12 %d0%b1%d0%b0%d0%b1%d0%be%d1%87%d0%ba%d0%b8

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to Top WordPress Themes, Premium WordPress Themes and